Świat Książki zawsze dba o to, aby zaoferować swoim klientom ciekawe propozycje literackie. Nie tylko, jeżeli chodzi o naukowe propozycje. Właściwie to takich tam jest chyba zdecydowanie najmniej. Owszem, znajdą się poradniki psychologiczne, ale innych książek, ciekawych opowieści jest zdecydowanie więcej. Takich, które na pewno trafią w gusta wszystkich czytelników. Niezależnie od tego, czy lubią oni opowieści sensacyjne, literaturę piękną, czy też inny gatunek literacki. Jakie przykładowe książki można znaleźć w ofercie Świata Książki?

Najkrótsza droga do domu

Miriam Parker zaprasza do poznania historii Hannah, która już niedługo może mieć to, czego tak dużo osób będzie jej zazdrościć. Świetnie płatną pracę, mieszkanie służbowe na Manhttanie. No i On, który zapatrzony jest w nią, jak w obrazek. Od tego momentu dzieli Hannah tylko kilka tygodni. Wystarczy tylko przetrwać do końca studiów. Pewnego dnia, Hannah otrzymuje propozycję pracy w miejscowej winiarni. Nie jest to co prawda luksusowy Manhattan, ale kobieta decyduje się wszystko postawić na jedną kartę. Nawet nie wie, co za to życie jej ciekawego będzie chciało zaoferować.

Chodź ze mną

Łukasz Orbitowski i jego opowieść o trudnych relacjach rodzinnych. Czy człowiek zawsze powinie wiedzieć skąd pochodzi? Oto Dustin, który ma 43 trzy lata. Jest rok 2017 i jego matka – Helena – dopiero całkiem niedawno opowiedziała mu, jak to było z nim i jego ojcem. Rok 1958. Helena zakochuje się w Koli – starszym, sowieckim kapitanie niszczyciela, który na dodatek jest żonaty. Obojgu jednak zależy na szczęściu, dlatego uciekają do Szwecji. Jaką cenę przyjdzie im zapłacić za ich miłość? Czy wszystko będzie układało się tak, jak obydwoje o tym sobie zamarzą? Świetna opowieść, która pokazuje przypadek Dustina, który musi przejść na nowo na porządek dzienny z informacjami, jakie przekazuje mu jego mama. Nie będzie to takie łatwe. W szczególności, że jego świat był zawsze tak dobrze poukładany. Świetna książka Orbitowskiego.