Świat książki (sprawdź cenę i zamów!) zawsze ma dla czytelników ciekawe propozycje. Takie, wobec których nie można przejść obojętnie. Czytanie to jedna z najlepszych rzeczy, jaką można sobie samodzielnie zaoferować. A do tego trzeba przyznać, że nie kosztuje zbyt wiele. W Świecie Książki jest wiele różnych propozycji, które zostały dopasowane do poszczególnych działów. Tak, aby każdy czytelnik nie miał problemu z tym, aby odnaleźć odpowiednie książki. Na głównej stronie sklepu internetowego wymienione zostały najciekawsze propozycje, które stanowić mogą nie lada kąsek dla wszystkich miłośników czytania.

Jak się starzeć bez godności

Magdalena Grzebiałkowska i Ewa Winnicka o starości. No bo niby mówią, że trzeba starzeć się z godnością. Ale czy na pewno? Czy nie ma na to wszystko innego rozwiązania? O tym właśnie postanowiły porozmawiać autorki, które stworzyły poradnik dla wszystkich. Właściwie to można by powiedzieć, że jest to antyporadnik, który pokazuje, że na świat można patrzeć z zupełnie innej perspektywy. Wszyscy są pewni tego, że starość będzie ich ograniczać, ale czy na pewno tak będzie? Czy nie można w inny sposób na to wszystko spojrzeć. Panie Grzebiałkowska i Winnicka to świetne reporterki, które są również twórczyniami podcastu o tej samej nazwie.

Labirynt

Książka autorstwa Piotra Borlika, który postanowił pokazać Trójmiasto z zupełnie innej perspektywy. Jeżeli tylko ktoś ma dość przereklamowanych folderów, to ma oto idealną książkę. Chociaż należy również dodać to, że nie jest to książka turystyczna. Bohaterem tej powieści jest Tomasz Jasiński, który pewnego dnia znajduje rysunek labiryntu za wycieraczką swojego samochodu. Co to może tak naprawdę oznaczać? Mężczyzna postanawia samodzielnie odpowiedzieć sobie na to pytanie, aby w końcu odnaleźć prawdę. Tylko że nie zdaje sobie do końca sprawy z tego, że będzie to powiązane z takimi tajemnicami z przeszłości, których się zupełnie nie spodziewał. Czy ta podróż labiryntem będzie mogła się dla niego skończyć dobrze?